1 вересня року у початковій школі. Цікавий урок знань для першокласників. День знань у Росії

День знань - це день 1 вересня, всеросійське свято, яке присвячене початку року навчання. Ще з часів СРСР перша шкільна година присвячується темі світу. Цей урок має сформувати в дітей віком почуття націоналізму, культури, патріотизму. Це час комунікації вчителя зі своїми учнями.

Такий урок має: відкрити учням нові знання; допомогти у формуванні позиції до дійсності; навчити застосовувати знання у житті. Відповідальність за проведення такої години несе класний керівник.

Тематичний урок буде присвячений найбільш важливим напрямамрозвитку країни і допоможе молоді розібратися - як із користю для себе та суспільства застосувати свої таланти. Уроки пройдуть для всіх учнів, починаючи з 1 класу, повідомляє сайт міністерства освіти Росії.

"Програма проведення уроків ґрунтується на пріоритетних напрямках соціально-економічного розвитку Російської Федерації, Відбитих у проекті Стратегії довгострокового соціально-економічного розвитку до 2035 року, що розробляється в даний час Урядом РФ ", - сказано в повідомленні міністерства.

Ініціаторами незвичайного уроку стали педагоги, громадські діячі, представники загальноросійського народного фронту.

Експерти кажуть, що школярам необхідно розуміти своє місце в сучасній та майбутньої Росії, уявляти, як будуватиметься кар'єра, створюватиметься сім'я.

Ще в XV столітті на територію Росії прийшов звичай відзначати новий рікз настанням осені, тобто з 1 вересня, із Візантії. Наприкінці того ж століття у церкві почали святкувати Новоліття, а також початок навчального року.

І лише з 1935 року почали святкувати єдиний День знань 1 вересня. А до того цей день приурочувався до Успенського посту, то до його початку, то до кінця.

А ось статус офіційне державне свято, цей день набуло у 1980 році.

Для дітей, які навчаються у сьомих – восьмих класах, краще проводити урок у Хомі творчого вечора. Коли кожен із учасників може пофантазувати на задану тему та водночас черпати інформацію один у одного.

У 9 класі діти вже серйозніше оцінюють ситуацію. З ними можна говорити більш серйозні теми. Можна зазирнути у майбутнє. Запросивши представників різних професій, які можуть розповісти цікаві історіїзі свого професійного життя.

Міністерство освіти встановлює тему уроку, а що і як казати дітям обирають самі викладачі.

Сьогодні ж 1 вересня не вважається навчальним днем. За традиціями цей день починається з лінійки та Першого дзвоника. А учні приходять ошатні з квітами та бантами. Головними на цьому святкуванні, як завжди, є першокласники.

Сценарій уроку Знань у першому класі розроблено у формі бесіди з елементами змагання та гри.

Мета: введення учнів у світ знань, формування позитивної мотивації до навчальної діяльності, залучення батьків до шкільного життя.

Завдання: створити атмосферу першого шкільного свята, запровадити світ знань, познайомити дітей друг з одним, вчителем, школою; розвивати увагу, мислення, пізнавальний інтерес учнів, творчі здібності; закласти основу на формування традицій класу; виховувати культуру спілкування, любов до школи; активізувати участь батьків у шкільному та класному житті дітей.

Форма: свято із елементами змагання, гри. Особливість цієї форми уроку: участь як дітей, а й батьків.

Завантажити:


Попередній перегляд:

Сценарій першого уроку у першому класі

Дата проведення: 01.09.2017р.

Вчитель: Сухаревська Ж.А.

Ціль:

Введення учнів у світ знань, формування позитивної мотивації;

Залучення батьків до шкільного життя.

Завдання:

Створити атмосферу першого шкільного свята, запровадити світ знань, познайомити дітей друг з одним, вчителем, школою;

Розвивати увагу, мислення, пізнавальний інтерес учнів, творчі здібності;

Виховувати культуру спілкування, любов до школи;

Активізувати участь батьків у шкільному та класному житті дітей.

Обладнання та оформлення:

відеопроектор, інтердоска,

плакат з фотографіями дітей,

кулі,

презентація з музичним супроводом.

Хід уроку

Привітання та знайомство.

Вчитель:

Сьогодні ви всі прийшли вперше до першого класу. Від вас самих залежатиме, ким ви станете в школі: знайками чи незнайками.

(Діти хором відповідають на запитання)

Хочете все на світі знати?

Бажаєте знання отримувати?

Хочете чесно жити з добром?

Берегти планету, як свій дім?

Тоді вперед!

Дзвенить дзвінок!

Ошатні, парадні, такі ненаглядні
Причесані з бантиками сидять дівчатка.
І хлопчики – чудові, такі симпатичні,
Такі акуратні на нас зараз дивляться.

Дорогі хлопці! Шановні мами та тата! Дозвольте привітати вас із дуже знаменною подією у вашому житті – з першим шкільним днем. Для батьків це велика подія, вони дуже хвилюються, відправляючи вас у далеку подорож країною знань. Прийміть мої вітання та побажання удачі, відмінних знань та позначок!

Давайте познайомимося. Мене звуть Жанна Олександрівна. Посміхніться й уважно слухайте мене, як тільки почуєте своє ім'я, відгукніться, встаньте чи помахайте нам рукою. Увага! Чарівні слова"Давайте познайомимося!"

Вероніка є? Тетяна? А Софія? – Навіть дві!
Чи є Анна? – Теж дві!
Чи є серед вас Аріна? А Рената? - Теж є!
Чи є Уляна, Маріанно?
Ану, подивимося, діти, тут
Кого Анастасію звуть?

Чи є Лада? Чи є Олена?

А Надія? - Наді ні, промовчали всі у відповідь.

Чи є Артеми у нашому класі? - Два.
Знаю, що Іванов також два.

Тільки в нашому класі є Гарік та Нарек.

Леонід та Данило.

Чи є у класі Михайло? – Є.

Навіть є Арман та Марк,

Є Андрій із Максимом.

Дмитро є й Владислав.

Миколу хто покликав? – Немає тут Миколи!

Ось і вся, мої друзі,

Наша дружня родина!

Виступ дітей

Вчитель: - Все для вас сьогодні нове,

Все хвилює вас зараз!

Дорогі діти, знаю, ви готувалися!

Розповісти свої вірші.

Ви вже налаштувалися?

Приймає часто школа Г. Уляна

Дітлахів у перший клас,

Але сьогодні день особливий:

Ми прийшли! Зустрічайте НАС!

Раніше ми грали до школи,

Але закінчилася гра.

Нам заздрять сьогодні

Дошкільнята із двору.

Я ще вчора у портфель К. Тетяна

Уклала зошити

І в пенал олівці

Вставила по порядку.

А сьогодні рано встала,

Вмилася, розчесалася,

Форму нову одягла –

Найшвидше зібралася.

Тато з мамою чомусь Г. Олена

Сильно хвилювалися.

Кажуть, не спали ніч,

За мене боялися.

Ми сьогодні гордо йшли

Осінніми вулицями.

Лише подивиться хто на нас

Одразу залюбується.

А з іграшками, мабуть, Є. Лада

Треба мені прощатись.

Я уроками тепер

Займатимуся.

Книжки будуть у мене

Товсті-претовсті.

Прочитаю – знатиму

Все, що знають дорослі.

Навіть якщо буде важко З. Анастасія

Ми вчитися обіцяємо

На «чотири» та на «п'ять».

Будемо ми посидючі,

Ретельні та старанні.

І тоді піде навчання

Просто чудово!

Подякуємо дівчаткам за вірші.Діти ляскають у долоні.

Цього святкового дня наш кабінет красиво прикрашений, а на дошці ошатне осіннє дерево, але воно із секретом: на кожному листочку написано завдання. Спробуймо їх зняти.(Вчитель намагається зняти листочки, але НЕ знімає.)Листочки не прості, а чарівні, щоб вони злетіли, треба виконати завдання. Всі готові?

Пропоную батькам взяти участь у виконанні деяких завдань, по ходу нашого уроку я звертатимусь до Вас.

1. Перше завдання для хлопців та дівчат. "Відгадай загадки".

Перше правило: коли ви знаєте відповідь і готові відповісти, треба підняти руку(показую), не вигукувати, відповідати лише тоді, коли я вас викличу.

1) То я в клітку, то в лінійку,

Написати на мені зумій - ка,

Можеш і намалювати,

Називаюся я... (Зошит.)

2) Не схожий на чоловічка,

Але має він серце.

І роботі цілий рік

Він серце віддає.

Пише він, коли диктують,

Він і креслить, і малює,

А сьогодні ввечері

Він розфарбує ваш альбом. (Олівець.)

3) Я люблю прямоту,

Я найпряміша,

Зробити рівну межу

Усім допомагаю. (Лінійка.)

4) Свою кіску без побоювання

Вона вмочує у фарби.

Потім забарвленою кіскою

В альбомі водить сторінкою. (Пензлик.)

5) Що за паличка у руці

Швидко пише на аркуші?

Все, що потрібне, написав?

Поклади її в пенал! (Ручка.)

6) Я знаю всіх, всіх навчаю.

Але сама завжди мовчу.

Щоб зі мною подружитися,

Треба грамоті вчитися. (Книжка.)

Молодці, хлопці, вгадали всі загадки! Подивіться, що вийшло?

Новий будинок несу в руці,

Двері будинку на замку.

Тут мешканці паперові,

Усі дуже важливі. (Портфель.)

Ми зібрали портфель до школи.

2. – Наступний листочок запрошує вас пограти.

Гра «Збираємось до школи».Щоб грати було зручно, давайте встанемо. Правила гри: якщо потрібно брати предмет, назву якого почуєте, значить – плескаємо у долоні, якщо ні – хитаємо головою та посміхаємося один одному чи батькам.

Подивимося, хто найуважніший із вас…

Якщо до школи ти йдеш,

То в портфель із собою береш:

У клітку зошит?

Нову рогатку?

Віник для збирання?

Щоденник для п'ятірки?

Альбом та фарби?

Карнавальні маски?

Абетку в картинках?

Рвані черевики?

Фломастери та ручку?

Гвоздиків купку?

Олівці кольорові?

Матраци надувні?

Ластик та лінійку?

У клітці канарку?

Альбом, щоб малювати?

Жуйок, щоб жувати?

Підручники у обкладинці?

Тарілки, виделки, ложки?

Диван, щоб лежати?

Картон, щоб вирізати?

А зараз спитаємо у батьківЯк вони будуть допомагати вам збирати портфель. Дружно відповідаємо «Так» чи «Ні».

На дно кладемо кульок цукерок? (НЕМАЄ ДА)
А міліцейський пістолет? (НІ)
Туди покладемо вінегрет? (НІ)
А може, усмішило світло? (ТАК)
Покладемо стиглий апельсин? (ТАК)
А продуктовий магазин? (НІ)
Квітів кошик для друзів? (ТАК)
А різнобарвних кренделів? (ТАК)
Салат покладемо у сумку? (НІ)
Кладемо посмішку та успіх? (ТАК)
Завзятий дитячий дзвінкий сміх? (ТАК)

Молодці! Ви правильно зібрали приладдя до портфеля. Можна перейти до наступного завдання.

3. Наступне завдання для батьків "Казки з дитинства".Колись ви теж були маленькі та любили казки. Які ж з них ви пам'ятаєте та розповідаєте своїм дітям? Назвіть, з яких казок ці рядки?(Демонстрація відеоряду у презентації)

  1. Немає ні річки, ні ставка,
    Де води напитися?
    Дуже смачна вода
    У ямці від копитця.
    (“Сестриця Оленка і братик Іванко”.)
  1. А дорога далека,
    А кошик нелегкий,
    Сісти б на пеньок,
    З'їсти б пиріжок.
    ("Маша і Ведмідь".)
  1. З'явилася дівчинка в філіжанці квітки,
    А була та дівчинка не більша за нігтик.
    Хто читав таку книжку,
    Знає дівчинку – малечу.
    (“Дюймовочка”.)
  1. Красна – дівчина сумна,
    Їй не подобається весна,
    Їй на сонечку тяжко,
    Сльози ллє бідолаха!
    (“Снігуронька”.)
  1. Всіх на світі він добріший,
    Лікує він хворих звірів.
    Він відомий, відомий.
    Добрий лікар...
    (Айболіт.)
  1. Біля лісу на узліссі
    Троє їх живе у хатинці.
    Там три стільці та три кружки,
    Три ліжка, три подушки.
    Вгадайте без підказки,
    Хто герої цієї казки?
    ("Три медведі".)

Подякуємо батькам за допомогу.(Діти ляскають у долоні)Молодці, дякую. Знімаємо третій листок.

4. – Завтра у вас розпочинаються справжні уроки. Давайте перевіримо, хто з вас знає, якпотрібно поводитися в школі?

Якщо ви згодні із твердженням, то голосно кажете «Так», а якщо в реченні йдеться щось не так, то кажете «Ні». Батьки можуть допомагати своїм дітям освоювати правила поведінки у школі.(Демонстрація відеоряду у презентації)

Усі домашні завдання

Буду чітко виконувати. так

На уроки із запізненням

Вранці вдаватимуся.ні

Вдома ручку не забуду

І зошит, і олівець.так

А забув - ревтиму я буду

На весь клас, весь поверх.ні

На уроках обіцяю

Не шуміти і не балакати. так

Якщо я відповіді не знаю,

Підніматиму руку. .ні

А під час зміни

Обіцяю не шуміти,так

Не збивати людей та стіни,

Не штовхатися, як ведмідь. так

Буду спритним, буду сміливим,

Я гратиму у футбол.так

Значить, буду раз у раз

М'ячик у вікна забивати. .ні

Буду розумним та веселим,

Робити добрі справи,так

Щоб мене рідна школа

Як рідного прийняла.Так.

5. Четверте випробування “Назви ім'я казкового героя, наприклад: Гуси-… (лебеді)На картках написано частини імен. Картки лунають дітям, які вміють читати. Діти самостійно читають імена, потім по черзі називають їх, дитина, у якої друга частина імені має вгадати свою пару. Діти виходять і стають парами.

  • Баба Яга
  • Муха Цокотуха
  • Змій Горинич
  • Крокодил Гена
  • Сніжна королева
  • Коник Горбоконик.

Молодці, хлопці! Ви чудово впоралися і з цим завданням! Можна перейти до наступного завдання.

6. На цьому листку написано «Музичний конкурс».

Вгадайте, які герої мультфільмів та кінофільмів виконували ці пісні.

7. Завдання «Склади розклад уроків».

- Багато уроків буде в 1 класі, а які саме ви зараз спробуєте вибрати.На картках написані слова: "ігри", "лист", "сон", "математика", "малювання", "музика", "фізкультура", "загадки", "російська мова", "читання", "технологія", "Зміна", "Зміна", "Зміна".

8. Останнє завдання: «Вгадай букву»

- Різнокольорові картки зі словами навколо плаката перевернуто зворотним боком. Вчитель перевертає картки. Діти намагаються прочитати слова. Батьки можуть допомагати.На картках написано слова «ШКО Л А», «ПЕРЕВИЙ КЛАС», «У ЧИТЕЛЬ», «ПЕРЕВИЙ СЕНТ Я БР Я », Треба назвати пропущені літери. Хто найуважніший? Які букви були написані? (згідні) Які літери вставили? (Голосні) Вставляємо пропущені. Що вийшло? Читаємо разом із батьками.

Усі завдання виконані. Що ж сховали це красиве осіннє листя?Вчитель знімає листя, відкриваються фотографії дітей на яблучках та листочках.

- Хлопці, що це? (Відповіді дітей) Правильно, це наш клас.

А хто стоїть під деревом? (Вчитель та батьки)

Це ваша нова родина. Хто ж у цій сім'ї? ВИ – однокласники, вчитель та ваші батьки. Як називається ця сім'я? - КЛАС. А де мешкає ця родина? - В ШКОЛІ. Яка дата буде днем ​​народження нашого класу? - ПЕРШЕ ВЕРЕСНЯ.

Вчитель:

Ти цього дня чудовий

Вперше ступив через шкільний поріг.

Як багато тебе цікавого чекає!

Адже радість відкриттів навчання несе.

Нехай буде твій шлях, першокласнику, успішним!

Для цього треба старатися, звісно:

Дружити з букварем, з цікавістю вчитися,

Прагнути вперед, ніколи не лінуватися!

І шкільні роки, дзвінки, зміни

З усмішкою ти згадаєш потім неодмінно!

Вчитель:

Закінчується перший урок. Я думаю, що батьки теж хочуть звернутися до вас, хлопці.

Напутнє слово батьків дітям.

Ось прийшла бажана година:

Ти зарахований до першого класу.

Ти, друже, послухай нас,

Ми даємо тобі наказ. П. Олена Михайлівна

Вранці рано прокидайся,

Добре вмивайся,

Щоб у школі не позіхати,

Носом парту не клювати. П. Олена Анатоліївна

Привч себе до порядку,

Не грай з речами в хованки,

Кожною книжкою дорожчі,

У чистоті портфель тримай. Р. Марина Сергіївна

Одягайся акуратно,

Щоб дивитися було приємно,

На уроках не хихикай.

Стілець туди-сюди не рухай. П. Олена Михайлівна

Не дражнися, не пізнайся,

У школі всім допомогти намагайся.

Даремно не хмурся, будь сміливішим

І знайдеш собі друзів. П. Олена Анатоліївна

Всім про школу розкажи,

Честю школи дорожчі,

Щоб отримувати позначку "п'ять". Р. Марина Сергіївна

Ось і всі наші поради, Є.М.

Їх мудріших і простіше немає. Є.А.

Ти, друже, їх не забудь, М.С.

Всім удачі! В добрий шлях! Всі разом

Подякуємо нашим мамам за такі теплі слова.(Всі ляскають)

Батьки вручають дітям подарунки.Звучить музика.

Вчитель: - Наш перший урок закінчено. Потрібно підвестися, вийти з-за парти і рівно підвестися біля неї. Дякую всім за урок! Завтра ви приходите з портфелями, підручниками та зошитами, візьміть пенал та гарний настрій!(Слайд «Хочу до школи!»)Бажаю вам, хлопці, щоб щодня починався у вас лише такими словами, прочитаємо їх разом:ХОЧУ В ШКОЛУ!


ДОНЕЦЬКА НАРОДНА РЕСПУБЛІКА

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ АДМІНІСТРАЦІЇ МІСТА ШАХТЕРСЬКА

МУНІЦИПАЛЬНЕ ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ УСТАНОВА

«ШАХТЕРСЬКА СЕРЕДНЯ ШКОЛА № 18»

РОЗРОБКА

Першого уроку у 2017 – 2018 навчальному році

для учнів 1 – А класу

«Любіть те, що навчаєте, і навчайтеся тому, що любите»

Підготувала та провела:

Томченко Алла Вікторівна ,

вчитель початкових класів
вищої кваліфікаційної категорії

Шахтарськ, 2017 рік

Тема урока : Любіть те, що вчите, і вчитеся тому, що любите

Цілі і завдання : створити атмосферу здивування, радості, захоплення;

Ознайомити з основними шкільними предметамив першому класі;

Ознайомити з основними правилами поведінки у школі;

Формувати ціннісні орієнтири: ставлення до навчання та до школи, шанобливе ставлення до вчителів, однокласників;

Виховувати позитивну мотивацію до навчання, бажання вчитися, допитливість,

Розвивати увагу, пам'ять, логічне мислення;

Формувати дружні взаємини у новому учнівському колективі.

Устаткування : презентація, бейджики з іменами дітей, ілюстрації, зірочок з паперу.

Форма проведення : «Подорож за шкільним розкладом»

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент . Мотивація діяльності

- Дорогі хлопці, проходьте до класу, станьте рівно біля своїх місць. Підтягніться, посміхніться і тихенько сідайте!

Сьогодні у вас пам'ятний день. На святковій лінійці ви почули, що наша школа у свій ювілейний 50-й рік прийняла до своєї родини 50 дівчаток та хлопчиків, Вас, мої дорогі учениці та учні 1-го класу!

А навіщо, хлопці, ви прийшли до школи?

(Відповіді дітей)

Молодці, ви все правильно сказали. Що ж, розпочнемо наш Перший урок!

ІІ. Основний етап уроку

Школа стане для вас другою домівкою, де ви навчитеся грамоті, знайдете багато друзів. Ставтеся, один до одного добре і наш клас буде дуже дружним! Виконуйте всі завдання старанно, і ви обов'язково впораєтеся! А я намагатимусь зробити так, щоб вам було дуже цікаво.

Вітаю вас з першим шкільним днем ​​та бажаю добре вчитися та добре працювати.

Ми з вами вже знайомі, майже всі хлопці приходили до Школи майбутнього першокласника. Нагадаю, що мене звуть Алла Вікторівна, а щоб запам'ятати, як звати кожного з вас пристебнуті бейджики. Ви ходитимете з ними до школи деякий час, поки не запам'ятаєте один одного.

Діти, послухайте, як ваші однокласники мріяли піти вчитися до школи.

1 учень: Приймає часто школа

Дітлахів в 1 клас,

Але сьогодні день особливий:

Ми прийшли! Зустрічайте нас!

2 учень: У цей чудовий світлий день

В школу нам йти не ліньки,

Говоримо: «Затишний клас,

Приймай привітно нас!

3 учень: Я ще вчора в портфель

Уклав зошити

І в пенал олівці

Вставив по порядку.

4 учень: Іграшками ніколи

Мені бавитися,

Я буду тепер

Щодня займатись.

Я вважаю до ста,

Я вирішую завдання,

І так у школу хочу,

А від труднощів я не заплачу!

5учень: Книжки будуть у мене

Товсті – претовсті.

Прочитаю – знатиму

Все, що знають дорослі.

6 учень: А чекають мене в школі

Граматика, читання та математика,

Спів, працю, малювання

І весь шкільний розклад.

І повірте, хлопці,

Що я не жартую -

У школі вчитися

Я дуже хочу!

Підніміть руки, хто, як і хлопці, хоче вчитися у школі? Молодці!

Хто був найуважнішим, про які навчальні предмети – уроки розповіли наші хлопці?

Відповісти хочеш – не галасуй, а тільки руку підніми.

(Відповіді дітей)

Здійснимо невелику подорож за шкільним розкладом, дізнаємося, які уроки будуть у вас у першому класі, виконаємо різні завдання, а наприкінці уроку на вас чекає сюрприз.

(На екрані слайд «Розклад уроків» - слайд 5, клацаючи назвою, перехід на потрібний слайд із завданнями)

1. "Російська мова"

Люблю тебе, граматика,
Ти розумна та строга.
Тебе, моя граматика,
Посилю потроху я!

(слайд 6)

Подивіться, хто сьогодні прийшов до нас у гості. Це Звуковічки. Вони приходитимуть до нас на коженурок навчання грамоті ! Подивіться, що ви можете сказати? (Різні лички, різним кольором). Як ви вважаєте, а чому Звуковички різні? Правильно, вони позначають звуки голосні та приголосні, м'які та тверді. А звуки можна записати за допомогою чого? Правильно, літер. Я знаю, що наші деякі хлопці вже не лише знають літери, а й навіть уміють трохи читати.

Виконайте завдання Звуковичків: заберіть одну літеру, щоб вийшло нове слово. Допомагайте своєму сусідові по парті, виконуйте завдання разом, дружно, разом! (Слайд 7)

- Молодці! Впоралися із завданням Звуковичків. Навчитися добре читати вам, хлопці допоможе ваш перший підручник – «Абетка».

на уроках листа ми навчимося правильно писати літери, цілі слова та речення. А зараз знайдіть на парті малюнок зірочки та напишіть своє ім'я та прізвище. Кому потрібна допомога, підніміть руку (якщо не виходить, допомагаю).

Зараз кожен з вас виходитиме по черзі до дошки, називатиме своє ім'я і наклеюватиме зірочку ось сюди. Зірочки – це ми з вами, дружні та старанні. Ми разом здобуватимемо знання, вивчатимемо правила грамотного листа науроках російської мови, а ваша зірочка яскраво засяє.

2. Літературне читання

- Вирушаємо далі в дорогу. (слайд 9)

(слайд 10)

Всі діти люблять казки, чи згодні зі мною? З яких казок ці рядки?

1. З'явилася дівчинка в філіжанці квітки,

А була та дівчинка не більша за нігтик.

Хто читав таку книжку,

Знає дівчинку – малечу. (“Дюймовочка”, Г.Х. Андерсен)

2. А дорога далека,

А кошик нелегкий,

Сісти б на пеньок,

З'їсти б пиріжок.

("Маша і ведмідь", російська народна казка)

3. Красна – дівчина сумна,

Їй не подобається весна,

Їй на сонечку тяжко,

Сльози ллє бідолаха!

(“Снігуронька”, російська народна казка)

4. Всіх на світі він добріший,

Лікує він хворих звірів.

Він відомий, відомий.

Добрий лікар...

(Айболіт, К.І. Чуковський)

Всі добре попрацювали, давайте трохи відпочинемо.

Фізхвилинка

За роботою ми втомилися,

Ручки до сонечка підняли,

І трохи помахали,

Ніжками потопали,

Ручками поплескали

Праворуч, ліворуч повернулися

І сусідові посміхнулись.

Займатись різними фізичними вправами ви будете на урокахфізкультури, щоб рости здоровими, спритними, сильними та швидкими.

(Слайд 8)

3. Математика

Математика – гімнастика інтелекту.

Логічно мислити вчить нас вона.

З усіх наук найважливіша,

Мудра, найточніша.

(слайд 12)

Математика оточує нас у житті на кожному кроці. Ми будемо вчитися рахувати, вирішувати приклади, завдання, а найголовніше – вчитимемося мислити, розвивати логіку, кмітливість. Чи готові? Розв'яжіть веселі завдання:

На тинь злетів півень,

Зустрічав ще там двох

Скільки стало півнів?

У кого відповідь готова? (3)

Три ромашки – жовтоокі,

Два веселі волошки

Подарували мамі діти.

Скільки ж квітів у букеті? (5)

У парк на прогулянку Оля ходила,

У парку пташок різних годувала:

Чотири голубки та два горобці.

Скільки усього? Відповідайте, друзі! (6)

Молодці, хлопці!

Хто з вас любить тварин? А хто любить цікаві історії про минуле? А як ви думаєте, називається урок, на якому ми вивчатимемо тварин, рослини, природу..? (Слайд з Розкладом)

Правильно, цей предмет –"Навколишній світ". (слайд 16)

на «Уроки громадянськості» ви багато дізнаєтеся про рідний край, про нашу батьківщину – Донецьку Народну Республіку (слайд 18)

Нехай мені твердять, що є інші краї,

Що у світі є інша краса,

А я люблю свої місця рідні –

Свої рідні милі місця!

М. Пляцковський (слайд 17)

Пісня-гра «Якщо весело живеться, роби так»

(Слайд 18)

На уроках музики ви продовжуватимете вчитися співати, розвивати слух, смак. А творчість, фантазія, краса будуть вашими супутниками на урокахОбразотворчого мистецтва і Трудового навчання .

(Слайд 19)

Хлопці, щоб усім було вчитися не лише цікаво, а й комфортно, необхідно виконувати правила школярів, про декого розкажуть наші хлопці. Слухайте уважно.

1. Вранці рано прокидайся,

Добре вмивайся,

Щоб у школі не позіхати,

Носом парту не клювати.

2. Ти не повинен залишати

Вдома книжку та зошит.

Привч себе до порядку,

Не грай з речами в хованки,

Кожною книжкою дорожчі,

У чистоті портфель тримай.

3. Утримуй завжди в порядку

Парту, книги та зошити.

У нашій школі є закон –

Вхід неряхам заборонено!

4. Вставайте дружно щоразу

Коли вчитель входить у клас.

Вчитель спитає, треба встати,

Коли він сісти дозволить, сядь.

Відповісти хочеш, не галасуй,

А тільки руку підніми.

5. Не дражнися, не пізнайся,

У школі всім допомогти намагайся,

Даремно не хмурся, будь сміливішим

І знайдеш собі друзів.

Які правила поведінки у школі ви запам'ятали? Потрібно вставати поряд зі своєю партою. Коли я зроблю знак рукою (ось такий – рука вниз), ви сідаєте. А якщо такий знак (рука нагору) – встаєте. Давайте спробуєм. Молодці.

А ось і подарунок. Як ви вважаєте, що тут? (Підручники)

Правильно, підручники – ваші вірні друзі. Вони багато про що можуть розповісти, багато чого навчити.

Як треба поводитися з підручником, книгою? (З підручниками потрібно звертатися дбайливо: обернути в обкладинку, має бути закладка, підручники не можна рвати, писати в них…)

Ш. Підбиття підсумків

Хлопці, ось і добіг кінця наш перший урок.

Про що ви дізналися на уроці?

Ви всі сьогодні добре працювали. Я сподіваюся, що в нашому класі починаючи з сьогоднішнього дня почнуть запалюватися нові зірочки!

Дорогі хлопці! Ще раз вітаю вас із вашим першим навчальним днем, з початком одинадцятирічної подорожі країною знань! Терпіння та старання вам, міцного здоров'я.

А тепер слухайте мене уважно і робіть те, що я говоритиму. Встаньте поряд зі своїм стільцем. Наприкінці кожного дня ми ставитимемо стільці на парту. Підніміть стілець, переверніть його та поставте на парту, кому важко, нехай допоможуть батьки. (Діти перевертають стілець, а там приклеєна цукерка Чупа-чупс) Тепер ви переконалися, що країна Знань – чарівна країна.

Я впевнена, що ви полюбите вчитися, дізнаватися про нове.

Любіть те, що навчаєте, і вчитеся тому, що любите! (Слайд останній)

Пісні до уроку:

Перший урок у 3 класі у 2017-2018 навчальному році на День знань «Любіть те, що навчаєте, і навчайтеся тому, що любите»


Гуня Тетяна Олександрівна, вчитель початкових класів Комсомольської ЗОШ 1-2 ступенів №2 адміністрації Старобешівського району Донецької Народної Республіки
Опис матеріалу:День знань – особливе свято, добре, світле, оптимістичне. Це свято, яке ставить настрій на весь навчальний рік і тим, хто навчається, і їхнім батькам, і педагогам. Це свято, яке дарує радість нових відкриттів, спілкування, спільної діяльності на благо суспільства. Тому така актуальна тема Першого уроку – «Любіть те, що вчите, і вчитеся тому, що любите». правильні ціліна найближчий навчальний рік, на весь період навчання в загальноосвітній організації і, можливо, в організаціях середнього, вищого та додаткового професійної освіти, запропонувати якнайбільше шляхів досягнення цих цілей. А гарантовано досягти їх можна лише тоді, коли людина чітко здатна для себе визначити, навіщо потрібно вчитися, як потрібно вчитися і чого треба вчитися. Адже сучасне суспільствоне дарма характеризують як інформаційне: більшість його членів зайнято виробництвом, зберіганням, переробкою та реалізацією інформації, особливо найвищої її форми – знань. Безграмотними в XXI столітті, як точно і ємно визначив американський філософ Е. Тоффлер, вважаються не ті, хто не вміє писати і читати, а ті, хто не вміє вчитися, розучуватися та переучуватися. Даний матеріал підходить для проведення першого уроку в 3-4 класах, використовувати матеріал можна в найрізноманітнішій формі, на вибір вчителя.
Цілі уроку:
- розвиток у учнів усвідомленого, відповідального ставлення до навчання як основний вид діяльності школяра;
- формування позитивної мотивації до самоосвіти, сприяння успішній адаптації та орієнтації учнів у сучасному інформаційному просторі.
Завдання уроку:
- виховувати в учнів правильне ставлення до навчання, науки, літератури як джерела духовного розвитку особистості, її соціалізації, культурного творення;
- виховувати активну громадянську позицію учнів, розвивати їхню ініціативність, цілеспрямованість, наполегливість;
- Стимулювати процес самопізнання, самовиховання;
- сприяти формуванню образу грамотної, успішної, конкурентоспроможної людини.
Обладнання:проектор, інтерактивна дошка, інфографічний плакат, комп'ютерний клас з доступом в інтернет для використання платформи LearningApps.org, мультфільм «Маша та ведмідь» (Серія 55, «Ех, прокачаю!»), книга з віршем С.Я. Маршака «Кіт і ледарі», м'яч, зображення сови на кожного учня, бланки з драбинкою, клей, набір для малювання, картки з прислів'ями.

Хід уроку:

I. Організаційний момент.
Продзвенів дзвінок для нас.
Усі зайшли спокійно до класу.
Встали всі у парт красиво,
Привіталися чемно.
Тихо сіли, спинки прямо.
Бачу, наш клас хоч куди.
Ми почнемо урок, друзі.
ІІ. Повідомлення теми та мети уроку.
- Мої маленькі друзі! Сьогодні ми з вами говоритимемо про навчання. Тема нашого першого уроку: «Любіть те, що навчаєте, і навчайтеся тому, що любите».
ІІІ. Робота на тему уроку.
1. Вступна бесіда.
«Учень, який навчається без бажання, – це птах без крил».
- Діти, як ви розумієте слова перського поета Сааді? (Відповіді дітей)
- Хлопці, як ви вважаєте, навіщо треба вчитися?
Розминка. Вправа з м'ячем «Я хочу вчитися для того, щоб…»
- А тепер я відповім на запитання: "Для чого людина вчитися?"
Відомий письменник Жюль Верн у своїй книзі «П'ятнадцятирічний капітан» написав: «Хто з дитинства знає, що праця є закон життя, хто змолоду знає, що хліб видобувають у поті чола... той призначений для великих справ, бо в потрібний день і час у нього знайдеться воля і сила для їхнього здійснення». Ледачі люди завжди шукають і знаходять для себе виправдання. Часто вони відмовляються тим, що не вистачає часу. Але на його недостатність скаржаться ті, хто марнує час. Щоб втягнутися в роботу, спочатку потрібно докласти певних зусиль, а потім прийде і настрій. Дуже важливо виховувати потребу вчитися на совість, сумлінно, чесно. Пам'ятайте, що ви отримуєте знання, які так необхідні вам будуть у житті. І, звичайно, не опускати руки перед невдачею, а долати труднощі, що виникають, долати лінощі. Адже успіх приходить лише до працьовитих людей. Не дарма в народі кажуть: «Терпіння та праця все перетруть».
2. Складіть прислів'я. Робота у парах. (На партах лежать слова, з яких потрібно скласти вираз та прочитати).
вчення та праця поряд живуть
знання та мудрість прикрашають людину
вчення світло, не вчення - пітьма
не соромно не знати - соромно не вчитися
вчення корінь гіркий, та плід солодкий
вчення краще за багатство
рукою переможеш одного, головою – тисячі
повторення мати навчання
Колективне обговорення.
3. Вправа "Гімнастика для розуму".
Аналіз вірша С.Я. Маршака «Кіт і ледарі».
У світі сьогодні не можна не вчитися,
Навчаються люди, звірі та птахи.
Для ледарів школу лісову відкрили,
Насилу за парти їх посадили.
Мудрий кіт веде урок,
Дивиться - дрімає бегемот,
Заінька - сміється,
А верблюд – плюється.
Здивувався старий кіт,
Все у вас навпаки –
Всі прагнуть багато знати,
Вам би лише відпочивати.
Виріс обсяг інформації,
Настав час комп'ютеризації.
Ви ж читати і писати не вмієте,
Ремеслом ніяким не володієте,
Ви ж грамоти не знаєте,
А сидите та позіхаєте.
Слухають ледарі, кивають,
Хоч нічого не розуміють.
Мова кота дуже проста,
Але для ледарів порожня.
Коли вчитися захочуть,
Тоді буде результат.
- Діти, чому старий кіт не розумів ледарів? (Відповіді дітей)
- Чому, крім грамоти, ви навчаєтесь у школі? (Відповіді дітей)
- Навчання у школі для школяра це найвідповідальніша справа. На уроках ви вчитеся читати, писати та рахувати. Дізнаєтеся багато цікавого про людей, тварин, природу, про навколишній світ.
4. Робота у групах із використанням ІКТ.
Перегляд мультфільму «Маша та ведмідь» (Серія 55,- «Ех, прокачаю!») з подальшим виконанням інтерактивних модулів за допомогою програми LearningApps.org.
- Хлопці, давайте подивимося мультфільм «Маша та ведмідь» та виконаємо інтерактивне завдання за допомогою програми LearningApps.org.
Правила роботи у групах.
Клас ділиться на три команди, у кожній вибирається «тьютор» та «рада учнів». «Рада учнів» обговорює та обирає правильні відповіді, а «тьютор» вносить їх у модуль.
2) Колективне обговорення мультфільму
- Що не вміли робити вовки?
- До чого це спричинило?
- Як вчинила Маша?
- Яких навичок не вистачало вовкам?
- Що їх чекало у майбутньому?
- Яку пораду ви дасте вовкам?
5. Виховання позитивної мотивації до навчання.
Індивідуальна робота
Вправа «Навіщо я навчаюсь?»

- А тепер, щоб відповісти на запитання «Навіщо я навчаюсь?», кожен для себе збудує драбинку. (На партах у кожного учня лежать бланки з драбинкою, клей та рядки з варіантами відповіді на запитання).
На листках записані речення, їх треба розставити у вигляді драбинки та приклеїти на бланк. На верхньому щаблі стоятиме найважливіше, для чого ти вчишся. На сходинці нижче – менш важливе, на наступному щаблі – ще менш важливе і так доки не заповніть всі вісім щаблів.
Варіанти фраз-мотивів (пізнавальні та соціальні)
1. Я навчаюсь для того, щоб все знати.
2. Я навчаюсь, тому що мені подобається процес вчення.
3. Я навчаюсь для того, щоб отримувати хороші оцінки.
4. Я навчаюсь для того, щоб навчитися самому вирішувати завдання.
5. Я навчаюсь для того, щоб бути корисним суспільству та Батьківщині.
6. Я навчаюсь, щоб вчитель був задоволений моїми успіхами.
7. Я навчаюсь для того, щоб своїми успіхами радувати батьків.
8. Я вчуся, щоб за мої успіхи мене поважали товариші.
6. Робота з інфографічним плакатом "Якості успішного громадянина".


IV. Підбиття підсумків уроку.
1. Вправа «Ставимо цілі».
Кожен учень записує свої цілі на зображеннях сови і прикріплюють на класний куточок, завершуючи при цьому наступні речення (вони написані на дошці):
Я хочу дізнатися...
У школі я хочу...
У школі я можу...
Вдома я хочу.
У майбутньому я хочу….
2. Колективне малювання «Майбутнє таке, яким ми його бачимо…»
3. Заключна розмова.
- Хлопці, підходячи до кінця нашого уроку я хочу сказати, що знання для людини - це джерело творчості, натхнення та невпинного пошуку свого місця у світі, знання - це світоч для людини і суспільства, знання - це шлях до саморозвитку та самовдосконалення, знання - це інструмент для огранювання таланту, знання – це двигун прогресу, знання – це фундамент людської цивілізації. Отримавши потрібний вам багаж знань, ви досягнете в житті всіх цілей. Кожен з вас може стати професіоналом у своїй роботі, а головне зробити внесок у розвиток нашої молодої та такої сильної Донецької Народної Республіки. Стати успішним громадянином своєї країни. Тому «Любіть те, що навчаєте, і навчайтеся тому, що любите!» Я бажаю вам удачі, успіхів у навчанні та радості пізнання. Реклама

Класна година - це гнучка форма комунікації педагога та учнів, коли вихованці залучаються до особливо структурованої діяльності, яка сприяє формуванню у них правильної системи відносин до навколишнього простору.

Класна година реалізує функції:

просвітницьку: набуття учнями нових знань, які не входять до навчальної програми;

орієнтуючу: формування позиції до різних явищ навколишньої дійсності;

напрямну: застосування здобутих знань у практичному житті;

формує: розвиток звички обмірковувати своє життя, поведінка, вчинки, навичка до плідного спілкування та аргументації власної думки.

Тематичний урок проходитиме у всіх школах з приводу початку нового навчального року. Темою цьогорічного уроку є: «Росія, спрямована в майбутнє».

1 вересня, у День Знань у 2017-2018 навчальному році, у всіх школах країни пройде тематичний урок "Росія, спрямована у майбутнє".

У деяких школах тему дає директор чи секретар. Якщо ні, то вчитель повинен сам підібрати відповідну тему уроку. Вона може бути на такі теми:

патріотичну;

виховну;

вільну.

Найпопулярніша патріотична тема. Особливо в молодших класах. Як правило, на першому уроці 1 вересня говорять про значущість прапора країни, гімну. Такий урок має елементи виховання, повідомляє портал rsute.ru. Але він не завжди цікавий та зрозумілий учням.

У Останніми рокамиПерший вересневий день у російських школах не є навчальним. Це радше хвилюючий момент зустрічі з новими педагогами, старими друзями, шкільним двором тощо. На День знань прийнято проводити єдиний урок Миру, єдину тему якого традиційно встановлює міністерство для всіх шкіл та класів. Найчастіше це одна із глобальних всесвітніх проблем, суть якої педагоги мають донести до хлопців. А оскільки учням 1 класу непросто пояснити важливі речі на уроки Миру 1 вересня 2017 року, доводиться використовувати низку методичних прийомів та вікових особливостей: інтерактивну чи ігрову форми проведення уроку, презентації та інше мультимедаї, наочні матеріали тощо.

Основна мета уроку Миру – виховання патріотизму та глибокої гордості за свою Батьківщину у кожному школярі.

Але вчителі найменших хлопців ставлять собі ще й інші завдання:

ознайомити дітлахів у поняттях «світ», «батьківщина», «рідний край», «патріотизм»;

пояснити значення «білого голуба» як символу;

трактувати кольори національного триколору

Відповідальність за організацію, підготовку, виконання та результати таких уроків несе класний керівник. Форми заходів великі та обумовлюються віком учнів, їх індивідуальними. психологічними особливостями, досвідом та вибором вчителя.

Це можуть бути:

дискусії,

конкурси,

творчі форми

тренінги,

веселі старти,

екскурсії.

За давнім звичаєм День знань у російських школахвідбувається у вигляді єдиної класної години 1 вересня 2017/2018, на якій звучать взаємні привітання, повідомляються загальношкільні новини, виступають різноманітні творчі колективи та авторитетні персони, проводиться необхідний інструктаж.

Єдині класний годинниктакож проводяться протягом року із кількома класами близької вікової категорії на важливі теми: безпеки життєдіяльності;

знаменні події у житті школи.

Помітили помилку чи помилку? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам про неї.

Переглядів